Program udržateľnosti

Daj veciam druhú šancu

Vymeň nepotrebné za nové

Pretože nám popri kráse a kvalite našich výrobkov záleží na našej zelenej planéte a na tom, aby sme my i naše deti žili v čistom a zdravom prostredí, rozhodli sme sa prispieť k lepšiemu a udržateľnejšiemu módnemu priemyslu aj našou značkou a naším programom “DAJ VECIAM DRUHÚ ŠANCU”.

Je to jednoduché. Stačí chcieť a stačí nám poslať oblečenie, ktoré ste si u nás kúpili, s láskou nosili, no už ho viac nepotrebujete. Lebo ste z neho vyrástli alebo potrebujete nový kúsok z iného rozumného dôvodu. V tom prípade, sme tu my a náš program druhej šance. My vecičky radi od vás vezmeme, dáme im druhý život a ak budú potrebovať, urobíme malú opravu či záplatu. Vecičky vyčistíme a posunieme s láskou ďalej ľudom, ktorí ich budú môcť opäť využiť a nosiť či už v detských domovoch, alebo rôznych sociálnych zariadeniach.

Na oplátku u nás za DOBRÝ SKUTOK, POMOC a ZÁCHRANU našej matky ZEME dostanete zľavu na ďalší nákup v hodnote 20% na rovnaký typ oblečenia (napr. vrátite tepláky a dostanete zľavu na ďalšie tepláky).

Zľavový kód obrdžíte hneď po tom, ako nám vaše vecičky prídu. O zámere poslať nám už nepotrebné oblečenie LADÍME nás prosím informujte cez kontaktný formulár a my Vám povieme ďalší postup.

Teším sa, ako sa spolu zLADÍME, aby sme aj my svojou troškou prispeli k udržateľnému spôsobu života na našej krásnej planéte.

Vaša Mia

Nerob prebytky

Vyrábame veci na objednávku

Nám v Ladíme záleží na udržatelnej výrobe a spotrebe a s tým súvisí aj naša produkcia. Okrem faktu, že sme malý výrobca a robíme veci preto, že nás bavia, dbáme nato, aby sme vyrábali len produkty v obmedzenom množstve a len vtedy, keď naozaj vznikne dopyt a to s dôrazom na ORIGNALITU, ale najmä s dôrazom na minimalizáciu odpadu a produkcie látok a tovarov na sklad. V dôsledku toho sú naše kúsky všetky na objednávku. Zodpovednou výrobou sa snažíme aj my prispieť k udržateľnému módnemu priemyslu a vyhnúť sa tak nadprodukcii, ktorá vedie k plytvaniu zdrojov a krás našej planéty. Preto u nás nájdete len s láskou a úctou k móde vyrobené “limitky”.

Neplytvaj

Využívame všetky zdroje

Pri klasickej výrobe zvykne byť odpad v závislosti od strihu 15 až 20% a tieto látky sa väčšinou už nevyužijú a jednoducho sa zahodia. U nás v sortimente preto nájdeš aj rôzne zladené doplnky ako čiapky, nákrčníky či rukavice k našim väčším kúskom. Všetky sú vyrábané z menších kúskov, ktoré vznikajú pri šití nášho zladeného oblečenia. Snažíme sa tak minimalizovať zostatky materiálov na minimum, a stále vytvoriť niečo zmysluplné, pekné a funkčné.