Ako nájsť svoju veľkosť

Vieme, že pri nakupovaní v predajni si môžete oblečenie vyskúšať, no na e-shope táto možnosť chýba, preto by sme Vám radi poradili a poskytli čo možno najjednoduchší návod ako si u nás s veľkosťami poradiť a vybrať si tú svoju správnu veľkosť. U nás má každý model svoj vlastný strih a svoju vlastnú veľkostnú tabuľku s príslušnými mierami, ktorú vždy nájdete priamo pri danom produkte.

 

Ako prvé je dôležité si uvedomiť, že rozmery v tabuľke predstavujú miery OBLEČENIA a nie tela. Všetky rozmery sú uvádzané v cm.

 

Každá z nás je ORIGINÁL, a preto aj miery postavy sa líšia. Miery oblečenia sme ale nastavili tak, aby krásne sedeli jednotlivým veľkostiam. Je preto jednoduchšie zmerať napr. dĺžku oblečenia, a vy sama si premeriate túto mieru na sebe a zhodnotíte či Vám daná veľkosť vyhovuje. Naše telo je jedinečné, a preto inak bude sedieť napr. dĺžka oblečenia na dvoch osobách s rovnakou výškou, napríklad aj kvôli rozdielnemu pomeru hornej a dolnej časti tela. Preto sme zvolili tento jednoduchší spôsob merania. Platí však, že ak nosíte napríklad veľkosť 34 až 36, aj u nás Vám pravdepodobne sadne jedna z týchto dvoch veľkostí.

Napríklad v tabuľke je uvedená veľkosť 34 a rozmery A,B,C,D. Rozmer A pre daný strih predstavuje celkovú dĺžku topu cez zadný diel/šiat/nohavíc meraných cez bok . Rozmer B pre daný strih šírku v prsiach (šírka v najširšej časti). Rozmer C pre daný strih predstavuje šírku v páse (šírka pásu cez stred pupka). Rozmer D pre daný strih predstavuje šírku bokov (šírka cez stred zadku). Takto si viete jednoducho premerať, ako by daná veľkosť sadla konkrétne Vám a Vašej postave.

Ak by ste sa chceli orientovať obvodovými mierami, postačí ak si miery B – šírka v prsiach, C – šírka v páse, D – šírka v bokoch vynásobíte dvomi a vznikne vám obvodová miera. Teda maximálna miera napr. v prsiach, bokoch a pod.

Ak by teda miera B – šírka v prsiach bola v tabuľke pre veľkosť 34 uvedená ako 47cm, znamená to, že vezmete mieru 47×2 a vznikne vám obvod  94cm. To znamená, že ak by ste mali obvod napr. 93 tak tento top s obvodom 94cm Vám sadne perfektne. Obvod 94cm je maximálny obvod pre danú veľkosť.


Naša rada na najideálnejší spôsob ako zmerať oblečenie, tak aby Vám super sadlo, je zmerať si dané rozmery z tabuliek ako napríklad dĺžku rukáva na sebe, alebo na najobľúbenejšom kúsku z vášho šatníka, ktorý má podobný strih ako daný kúsok. Podobný strih znamená, že ak si kupujete tričko s klasickým všívaným rukávom v ramene, musíte ho porovnávať s tričkom, ktoré máte v šatníku s podobným klasickým rukávom, to platí najmä pre merania šírok v prsiach (od jedného podpazušia k druhému). Ostatné miery si viete ľahko zmerať priamo na tele, ale pre lepšiu predstavu ich viete primerať aj na vybranom strihovo podobnom tričku z vášho šatníka.

Veríme, že sme Vám zjednodušili výber správnej veľkosti a tiež, že sme vysvetlili ako “čítať” naše tabuľky, aby sa Vám ľahko vyberalo naše ladivé oblečenie. Ak si predsa len neviete dať rady s výberom veľkosti alebo máte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď, budeme radi, ak nám napíšete alebo zavoláte.

Vaša Mia