DÔLEŽITÝ ODKAZ Z BUDÚCNOSTI

Čo prinesie budúcnosť v trendoch módnych značiek?

Dnes už nemôžeme poprieť fakt, že módny priemysel bol jedným z hlavných prispievateľov k zmene klímy a strate biodiverzity. Preto snaha módneho priemyslu o udržateľnosť je pre zdravie našej planéty rozhodujúca. 

Myslíme si, že v rôznych typoch udržateľnej módy bude zreteľný nárast. Jednou z nich budú evidentne produkty vyrobené z udržateľnejších materiálov: napríklad recyklované materiály, alebo materiály s vyrábané s nižším vplyvom na CO2 , ako je organická bavlna namiesto bežnej bavlny. 

To, čo ale skutočne “rozhýbe ľady” je vizionársky plán kruhovej ekonomiky. Čo to vlastne znamená a ako to funguje? Cieľom kruhovej ekonomiky je využívanie menšieho množstva zdrojov efektívnejšími postupmi, predchádzaním vzniku odpadu, opätovným používaním, opravami, opätovným spracovaním a recykláciou.

Keby sme mali jedným slovom opísať odkaz z budúcnosti pre mladšie generácie, ktoré zmenia módny biznis, bola by to „udržateľnosť“.

Ako by mohol vyzerať futuristický koncept udržateľnej módy v rámci kruhovej ekonomiky?

 

Predstavte si, že vám interaktívny módny poradca v podobe vášho šatníka povie: „Tieto červené nohavice si si už dlho neobliekla. Nechceš ich posunúť ďalej? “Miesto toho, aby ste ich museli následne vyfotiť, premýšľať nad popisom a umiestniť na bazárové stránky by ste len vo vašom šatníku klikli na tlačidlo “odovzdať ďalej”. Váš módny poradca by automaticky vyhľadal fotografie a popis k produktu a vy by ste si len zvolili cenu. Úžasné, nie? 

 

A keď už budú prepojené šatníky miliónov spotrebiteľov, inteligentný poradca v oblasti osobného štýlu skutočne dokáže nájsť a identifikovať osobu, pre ktorú by boli tieto červené nohavice dokonalým doplnkom do šatníka. To je okamih, kedy bude koncept kruhovej ekonomiky jednoduchý a efektívny. 

 

Hovoríte si, že toto je otázka ďalekej budúcnosti? Uvidíme. 🙂

Nechaj odpoveď